زندگینامه شهید هادی طارمی

شهید هادی طارمی فرزند رضا و برادر شهید جواد طارمی که در سال ۱۳۵۸ دیده به جهان گشود وی ساکن تهران بود و اصالتاً اهل روستای قمچ ‌آباد شهرستان ابهر استان زنجان بود.

در سال ۱۳۷۹ که سربازی هادی تمام شد وارد سپاه شد، علاقه شدیدی به سپاه داشت و با روحیاتش هم منطبق بود، این شد که به سپاه پیوست. ابتدا در پادگان قدس برای نیروهای عراقی و سوریه که جهت آموزش به ایران می آمدند آموزش نظامی می داد، مدتی به این کار مشغول بود تا سال ۱۳۹۰ به سوریه رفت و مدتی در سوریه حاضر بود.

در سال ۱۳۸۴ ازدواج کرد  که حاصل این پیوند آسمانی ۲ فرزند دختر به نام های محیا و هانیه است که در زمان شهادت پدر یکی ۹ ساله و دیگری ۴ ساله بودند.

 او حدود ۱۶ سال پاسدار بود و سال‌ها در تیم حفاظتی سردار  دلها حاج قاسم سلیمانی حضور داشت.  

پدرش درباره ویژگی‌های اخلاقی فرزندش گفته‌است: از نظر خصوصیات اخلاقی منحصر به فرد و عالی بود. هرچند بسیار مظلوم بود، اما زیر بار حرف زور نمی‌رفت.

یکی از برادران هادی در سال ۶۲ و در عملیات خیبر به شهادت رسید. شهید جواد طارمی مفقودالاثر بود. به گفته برادر شهید طاری، ۱۵ سال بعد که پیکر جواد به کشور بازگشت، تحولات روحی زیادی را در هادی ایجاد و هدفش را والا کرد.

او که سال‌ها به برادر شهید بودن افتخار می‌کرد، حالا به دیدار برادرش شتافته‌ است.  

سرگرد هادی طارمی در آستانه ۴۰ سالگی به همراه چند نفر دیگر از جمله سردار قاسم سلیمانی، سردار سرتیپ پاسدار حسین پورجعفری، سرهنگ پاسدار شهرود مظفری‌نیا، سروان پاسدار وحید زمانی‌نیا و ابومهدی المهندس معاون حشدالشعبی و تنی چند از اعضای حشدالشعبی در حمله تروریستی آمریکا به کاروان حشدالشعبی در بغداد در بامداد ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ به شهادت رسیدند.

پیکر مطهر این شهید ۴۰ ساله در جوار مزار برادر شهیدش در قطعه ۵۰ گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

جـزئیات شـهادت
تـاریخ شـهادت :
1398/10/13
کـشور شـهادت :
عراق
مـحل شـهادت :
فرودگاه بغداد
عـملیـات :
اطـلاعاتی مـوجود نـیست
نـحوه شـهادت :
توسط نیروهای آمریکایی
گـزارش خـطای اطـلاعات
اگر تناقضی در مشخصات درج شده و مشخصات شهید وجود دارد ما را مطلع کنید