زندگینامه شهید آلفرد گبری

آلفرد گبری(گبریان) در ۳۱ مرداد ماه سال ۱۳۵۰ هجری شمسی (۱۹۷۱ میلادی) در یک خانواده مذهبی و در شهر تهران متولد شد. پدرش آقای واهان و مارش خانم سدا بودند. پدر شهید استادکار آهنگری بود. شهید آلفرد تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه ارامنه نائیری تهران گذراند و متوسطه را در رشته اقتصاد در دبیرستان ارامنه آبراهام سوقومونیان تهران به پایان رساند. او جوانی فعال و اجتماعی بود. شهید آلفرد عضو باشگاه فرهنگی ورزشی آرارات بود.

آلفرد در ۱۸ اسفند ۱۳۶۹ به خدمت سربازی اعزام شد. او پس از گذراندن دوره آموزشی خدمت سربازی در پادگان افسریه تهران به پادگان منطقه جنگی گیلان غرب اعزام شد که در آن منطقه در نبرد با گروه های ضد انقلاب در تاریخ ۱۷ شهریورماه سال ۱۳۷۰ به شهادت رسید.

تشییع پیکر شهید آلفرد گبری در ۱۲ سپتامبر ۱۹۹۱ میلادی انجام شد. مراسم مذهبی تدفین در کلیسای مترجمان مقدس تهران با حضور نمایندگان شورای خلیفه گری تهران، نماینده ارامنه تهران در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان نهادهای ملی و اجتماعی خلیفه گری و باشگاه ادارات و جمع انبوهی از مردم مسیحی و مسلمان برگزار شد. سپس پیکر مطهر او به آرامگاه نور بوراستان تهران منتقل و در جایگاه ویژه شهیدان به خاک سپرده شد.

جـزئیات شـهادت
تـاریخ شـهادت :
1370/06/17
کـشور شـهادت :
ایران
مـحل شـهادت :
منطقه جنگی گیلان غرب
عـملیـات :
اطـلاعاتی مـوجود نـیست
نـحوه شـهادت :
درگیری با عوامل ضدانقلاب
گـزارش خـطای اطـلاعات
اگر تناقضی در مشخصات درج شده و مشخصات شهید وجود دارد ما را مطلع کنید